Avatud

10.00 – 17.00

T – P

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Kui Konrad Mägi maaliks 100 aasta pärast

Saadjärve ääres asuva Jääaja Keskuse kümnendal sünnipäevapeol toimunud kunstnike ühismaalimine vormus näituseks keskuse konverentsisaalis.

Kunstnikud tähistasid Konrad Mäe kunagist tegevust Saadjärve ääres suure ühismaalimisega teemal “Kui Konrad Mägi maaliks Saadjärve 100 aasta pärast” ning avati stend mis tähistab tema maalimispaikka.

Kahel päeval maalisid keskused kunstnikud Jaanus Eensalu, Eero Ijavoinen, Rasmus Karja, Tuuli Puhvel, Jane Remm, Karin Strohm, Hando Tamm, Enn Tegova ja Kristina Viin ning mitmed Jääaja Keskuse külalised.

Kokku valmis ligi 20 tööd, millest näitusele jõudis 11. Pea kõigil on kujutatud Saadjärve ja Äksi kirikut, nagu ka Konrad Mäe ligi 100 aastat tagasi loodud maalil. 

 

Jääaja Keskuse ligidal Saadjärve ääres asuv Kukulinna mõis oli juba sada aastat tagasi kunstnikele töö- ja puhkepaigaks, siis täiendab maalinäitust ka fotomeenutus saja aasta tagusest ajast. Fotodel on toonased külalised Nikolai Triik, Voldemar Mellik, Aleksander Tassa jne. 

Enamik fotodest pärineb Eesti kunstimuuseumi fotokogust. Originaalis must – valged ja luitunud fotod töötles ja koloreeris Äksi kihelkonna ajalugu uuriv kunstnik Rasmus Karja (Ekes OÜ).

 

Näitus on Jääaja Keskuse külalistele avatud kuni oktoobri alguseni.

Tegemist on näitusmüügiga ja kuid enamus kunstiteostest on juba broneeritud. Tule ja vaata veel septembri kuu jooksul näitust “Kui Konrad Mägi maaliks 100 aasta pärast”.

ERR.ee Kultuur. Jääaja Keskuses näeb Konrad Mäe loomingust inspireeritud töid

 

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!