Avatud

11 – 18

E – P

11 – 20.24

 

 

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Vanavanemate päev

Jääaja Keskuse vanavanematepäeval saab joonistada jäävälju ja kuulata lugusid Arktikast

Sel pühapäeval, 10. septembril on Äksil Jääaja Keskusesse oodatud taas lapselapsed koos oma vanavanematega.

Keskpäevast alates saab majas ringi seigelda mööda lemming Lempsi tarkuserada. „Jääaja Keskus on nii suur ja tarkust täis, et kõike meelde ei suuda ükski laps ega ka täiskasvanu jätta,“ selgitas Jääaja Keskuse juhataja Kadri Valner. „Seetõttu valisime välja mõned olulised teadmised planeedi ajaloo, loodusnähtuste ja keskkonna kohta, mida kindlasti teada ja seadsime need tarkuserajale läbi kolme korruse.“ Rada on osutunud suve jooksul väga populaarseks ja nüüd on hea peredel seda koos läbida.

Suve hakul avas keskus uue näituse „Miks jääkarud pingviine ei söö“, seda saab nüüd koos juhendajatega uudistamas käia. Ka liigub pühapäeval kella 12-15 vahel Saadjärvel keskuse parv, mis tutvustab nii järve legende kui olustikku.

Kell 14 aga kutsub kunstnik Britta Benno ringkäigule näitusele Polaarulm, et rääkida jääst, ajast ja kujutamise vahenditest.Ringkäik lõppeb joonistamisega – kunstnik joonistab otse näitusel olevatele maalidele ning osalejatel on võimalus söega oma ulmasid luua. 

Keskuse kohvik pakub sel päeval ainult lähiümbruses valmistatud pirukaid ja kooke. Oma maiused löövad letti nii Juula mõisa kohvik kui kohvik Sahver, ka Jääaja Keskuse omad töötajad seavad sel päeval põlled ette ja küpsetavad külalistele meelepärast. „Kui keegi maja külastaja soovib oma koogiga tulla, siis see on ainult teretulnud,“ ütles keskuse juhataja Kadri Valner.

Loomulikult on sel päeval vanavanematele lapselapse ettenäitamisel sissepääs prii. See, kuidas lapselast ette näidatakse, on juba vanavanemate enda nuputada.

Maja on avatud kell 10-17.

Vaata infot ka FB lehelt.

 

 

 
 
 
 

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!