Avatud

11.00 – 18.00

E – P

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Peeter Lauritsa autorinäitus

Peeter Laurits_Foto_Aron Urb_Loodusmuuseum

Jääaja Keskuses avanes sügisel Peeter Lauritsa näitus  “Miski on kõigega seotud”. 

Peeter Laurits rääkis avamisel oma lähenemisest looduse tajumisele.

„Ma armastan väga suuri ja vanu metsi, kuhu võib ära eksida. Eksida päriselt, võtmata taskust telefoni, uurimata kaarti, mitte otsides koduteed, vaid uidates värskete silmadega ringi ja olles mõnuga eksinud,” tutvustab Laurits. “Niimoodi näeb rohkem ja saab tunda metsa palju selgema tajuga. Mets on tohutusuur salapärane ja ilus elustik, kus kõik eluvormid on üksteisega seotud ja räägivad sinuga tuhandes keeles.”

Näitus „Miski on kõigiga seotud“ koosneb suuremõõtmelistest fotodest ja videoinstallatsioonist. Näituse helikujunduse autoriteks on helilooja Ann Reimann ja bioloog Veljo Runnel. Jääaja Keskuse jaoks on seni Eesti Loodusmuuseumis edukalt eksponeeritud näitust täiendatud.

Peeter Laurits on õppinud Tartu ja Leningradi Riiklikes Ülikoolides, Eesti Humanitaarinstituudis ning Rahvusvahelises Fotograafiakeskuses New Yorgis. Lauritsa peamisteks väljendusvahenditeks on fotograafia ning digitaalsed manipulatsioonid. Muude tunnustuste hulgas on Peeter Laurits Kristjan Raua aastapreemia (2004), Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemia (2009), Eerik Haameri kunstiauhinna (2023) laureaat. Laurits kureerib 2021. aastast rahvusvahelist teadus- ja kunstisümpoosionit Biotoopia.

Värskelt nomineeriti Peeter Laurits Balti Assamblee kunsti auhinna laureaadiks.

Loe näituse arvustust SIIT ja tule külasta Peeter Lauritsa  näitust “Miski on kõigega seotud” Jääaja Keskuse tulevikukorrusel. 

 

Näitusega kaasneb ka väga mõnus kuulamine ehk näituse audiogiid, mille eesti keelses variandis saad kuulata autori jutustusi esitletud teoste kohta. 

Näituse audiogiid Eesti keeles
Audioguide in English 
Audioguide in Russian

 

Avamisfotosid näed SIIT. Fotode autoriks on Rasmus Karja.

Rasmus-Karja_P-Lauritsa-naituse-avamine_JK-2

Image 2 of 66

We are pleased to announce that the Ice Age Center opened Peeter Laurits’s exhibition “Something’s related to everything”.

The author presented personally the exhibition and provide insights into the artworks.

 

The exhibition is also accompanied by a very pleasant listening experience, i.e. the audio guide of the exhibition, in which you can listen to the author’s narrations about the presented works in the Estonian version.

Näituse audiogiid Eesti keeles
Audioguide in English 
Audioguide in Russian

Read article about the artist HERE and be ready to visit Peeter Lauritsa’s exhibition “”Something’s related to everything” on the Ice Age Center from mid-October.

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!