Avatud

11.00 – 18.00

E – P

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Näitus „Elu putuka/na/ta/ga”

 

Jääaja Keskuses avatakse 26. veebruaril ajutine putukateemaline näitus „Elu putuka/na/ta/ga“, mis on avatud 23. märtsini. Näitus on loodud koostöös putukateadlase Urmas Tartesega ning avab läbi põnevate faktide ja ülesannete tee putukaks olemise maailma ja suhetesse inimkonnaga.

Näitusel „Elu putuka/na/ta/ga” saab sügavuti aimu, kuidas toimib maailm koos putukatega, milline oleks see ilma putukateta ja kuidas on elada putukana oma kitiinkestas. Põhjalikult saab tutvuda inimeste ja putukate omavaheliste suhetega, nii vaenulike, sõbralike, kasulike kui ka üksteist kahjustavatega.

Avataval putukanäitusel on palju, mida vaadata, katsuda ja kogeda. Putukanäitusel saab vaataja muuhulgas jälgida putukate aasta- ja eluringi,  uurida mikroskoobiga putukalaboris pisimaailma, mängida putuka-aliast ning tutvuda igapäevaelu toodetega, mille koostises on putukate elutegevuse käigus loodud ained, mida inimesed jällegi enda heaoluks kasutavad. Veel saab telgis ja klotsimängus tutvuda putukatest rekordiomanikega ja võrrelda meie endiga – kuidas tajuvad, hingavad ja liiguvad putukad, kuidas inimesed. Näha saab ka Urmas Tartese imeliselt detailseid  putukate fotosid. Nuputamissõpradele ja põhjalikele näitusekülastajatele on lisaks mõeldud ristsõnad ja märkmelehed küsimustega. Näitus sobib erinevatele vanusegruppidele, vanemate abiga saavad putukauurijaks ka väikesed külastajad ja uusi huvitavaid fakte leiab kindlasti ka täiskasvanud kogenud putukahuviline.

Näitus on külastajatele avatud 26. veebruar – 23. märts Jääaja Keskuses teisipäevast pühapäevani kell 11.00-18.00.

Lisainfo: info@jaaaeg.ee, 5911 3318

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!