Avatud

11 – 18

E – P

11 – 20.24

 

 

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Kultuuritee muuseumite kuu

 

1. – 28. veebruar on Kultuuritee muuseumite kuu!

Kus saab näha meie rahvuseeposest tuntud rahvapärimuskohti ja tutvuda vanausuliste kultuuriga, külastada Eesti uhkeimaid losse? Kus näed „Kevade“ filmist tuntud koolimaja? Või tutvuda jääajaga, teha ise jäätist ja osaleda EHE-kvaliteedimärgisega töötubades? Kus saab oma silmaga näha Eesti esimest sinimustvalget lippu ja tutvuda 800 aastat tagasi elanud Kukruse memmega?

Kultuuritee on loodud selleks, et tutvustada Jõgevamaa põnevaid vaatamisväärsusi, ehitisi, loodust, muuseume, sündmusi, toidukohti, majutusasutusi jne. Kultuuritee on kasvanud juba ka maakonnast kaugemale ning asub hea naabri Sibulatee vahetus läheduses.

Mustvee vallavanem Aivar Lainjärv: „Hea meel on näha, et Kultuuritee on võtnud nõuks veebruari kuus tuua Jõgevamaa muuseumid eraldi tähelepanu alla. Seegi on tähelepanuväärne, et Kultuuritee algab juba Eesti Rahva Muuseumiga ja et sellele teele jäävad ka Tartumaal asuv Jääaja Keskus ning Järvamaal toimetav Eesti Piimandusmuuseum. Väga oluline on tutvustada meie esivanemate pärandit ning muuseumid on selleks ideaalseks kohaks. Millal siis veel avastada meie rahvale olulisi väärtusi, rahvuseepose legendi, kodukandi ajalugu, kirjanike ja luuletajate elulugusid, kui mitte veebruaris, kui Eesti Vabariik tähistab oma sünnipäeva?

Lisainfo: https://kultuuritee.ee/muuseumitekuu/

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!