Avatud

11 – 18

E – P

11 – 20.24

 

 

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Näitus “Kas ehitame rehvitorni kuule?”

Jääaja Keskus

Jääaja Keskuses ehitatakse kasutatud rehvidest torni Kuule

Võib olla tuleb paljudele üllatusena, et igal aastal maailmas toodetavatest autorehvidest tehtud torn on kõrgem kui Maa ja Kuu vahemaa. Või et üks auto koosneb umbes 28 000 detailist, mis veetakse kokku üle maailma, või seegi, et ühe masina „eluea“ jooksul kulutab ta kuni 36 autorehvi , 8 piduriketast, 3-4 akut. 

Jääaja Keskuse 3.korruse ruumid on uuenemas ja avatud on taas kolm ruumi inimese tegevuse mõjust keskkonnale. Väljapanekud „Eestlane, põline rikas…?“ ja „Kas ehitame rehvitorni Kuule?“ annavad ülevaate inimese igapäeva tegevustest ja selle mõjust meie tulevikule.

„Ega me oma näitustega jalgratast ei leiuta, tegu on teemadega, millest on juba kaua räägitud,“ tõdes näituste kuraator, Jääaja keskuse tegevjuht Kadri Valner. „Püüame paljud igapäevategevused „tõlkida numbrite keelde“, lootuses, et need faktid jäävad meelde ja mõjutavad meid.“

Samas ei piirduta vaid numbrite jälgimisega, täiendas Valner. „Vaatame ka autotööstuse tulevikku, seda nii autoajakirjanike kui Lähte gümnaasiumi õpilaste abil, kes joonistasid oma visiooni tulevikutranspordist.“

Näitustel kiigatakse ka inimese kööki ja riidekappi, pannes külastajale südamele, et aastas 330 kg ära visatud sööki iga inimese kohta või 25 kg aastas ostetud rõivaid on väga suur hulk, mida saab mõistlikult käitudes kindlasti vähendada. Et mitte ainult näidata, siis saab ka mõned näpunäited väljapanekult kaasa.

Et olla tõeliselt keskkonnasäästlik, soovitame Tartu poolt tulijatel kasutada tasuta ühistransporti. Bussiliikluse jalajälg on väiksem kui autoga sõitjatel.

Tartumaal, Äksis asuv Jääaja Keskus on veebruarist juunini  avatud T – P kell 10 – 17.

 

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!