Avatud

11 – 18

E – P

11 – 20.24

 

 

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Jääaja Keskuses toimub heategevuslik Tiigripäev

Tiigripäev

Tallinna loomaaias elab amuuri tiiger Pootsman, kes ootab pikisilmi uut kodu. Loomaaed koos sõprade seltsiga soovivad rajada uue kaasaegse aediku elevandimaja ja amuuri leopardi aediku naabrusse. See piirkond koos kolme varuaedikuga, et tiigripere saaks edaspidi laieneda, jäljendaks looduslikku ala, mistõttu saigi see nimeks Tiigriorg. Projekti rahastamine on tuginenud annetustele. 27. oktoobril toimuv Tiigripäev on heategevuskampaania üks samm, mis toob Tiigioru valmimise lähemale.

Tiigripäeval saab alates keskpäevast lustida ja tiigriteadmisi koguda kogu perega. Tiigrist tulevad rääkima Tallinna loomaaia korüfeed Mati Kaal ja Aleksei Turovski, loomaaed näitab ka kaslaste filmi ning korraldab päevakohase mängu. Tiigripäeva lõpetab Alen Veziko mõnus kontsert.

Lapsed saavad lasta endale teha tiigrinäomaalingu ja joonistada-meisterdada mängunurgas. Jääkaru kohvikus on erimenüü ning keskuses saab osta just selleks päevaks tellitud suuri tiigriküpsiseid, millel Pootsmani pilt. Küpsiste müügitulu ja pool päeva piletirahast läheb Tiigrioru fondi. Tiigripäeval saab osaleda keskuse tavapiletiga.

Tiigripäeva suurem eesmärk on anda tiigritele võimalus paremaks eluks. Selle päeva käigus saame harida uut põlvkonda, et nad oskaksid loodust hinnata.

Tiigrioru projektijuht Veronika Padar ütles, et üritus toimub koolivaheajal ja pakub suurepärase võimaluse tiigrist ja teistest kaslastest rohkem teada saada. Mida lapsed tiigritest mõtlevad, selgus kevadel koolides korraldatud tiigriluuletuste konkursil, mille auhinnatud tööd Padar ka tiigripäeval ette loeb.

Täpsem Tiigripäeva päevakava: https://jaaaeg.ee/et/tiigripaev/

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!