Avatud

11 – 18

E – P

11 – 20.24

 

 

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

H2O külastusmäng 2018: Eesti 100 loodusimet

H2O külastusmäng 2018

Algas suur suvine Eesti loodusimede avastusretk

12 Tartu- ja Jõgevamaa külastuskeskust pakuvad 1. juunist kuni 16. septembrini 2018 võimalust tutvuda enda keskusega täiesti uut moodi, võita auhindu ning avastada Eestimaa loodusimesid. Eesti Vabariigi juubeliaastast inspireerituna on selleaastase H2O külastusmängu teema: Eesti 100 loodusimet.

Kas tead, miks on Eestimaa taevas sinine? Kas teadsid, et Eestimaal elab lind, kes suudab päevas süüa sama palju, kui ta ise kaalub? Milline näeb välja karu pesa? Millised mereloomad elasid Eesti aladel miljoneid aastaid tagasi? Nendele ja paljudele teistele põnevatele küsimustele leiab vastuse H2O külastusmängust.

Selleaastase mängu eesmärgiks on koguda keskusest kokku 100 Eesti loodusimet, mis on mängu vihikus ka vastavalt tähistatud.
Külastusmängu patroon füüsik Mart Noorma: “Kui Sa tahad sellel suvel Eestimaad veel paremini tundma õppida, siis osale Tartu- ja Jõgevamaa loodus- ja teaduskeskuste külastusmängus H2O ja õpi tundma vähemalt 100 põnevat fakti meie looduse kohta.”

Külastusmängus osalevad: Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseumid, RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum, Alatskivi Looduskeskus, Teaduskeskus AHHAA, Tartu Ülikooli Loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Luua puukool-arboreetum, püsinäitus „Peipsi järve elu tuba”.

Mängus osalemiseks on vajalik vaid H2O loodus- ja teaduskeskuste külastusmängu vihiku olemasolu, mille saavad huvilised endale osalevatest keskustest. Külastusmängu vihikusse saab igast keskusest koguda pärast etteantud ülesande lahendamist templeid, mille alusel loositakse septembris välja vingeid auhindu.  Kuue templi kogumisel osaletakse auhindade loosimises ja kõigi keskuste templite (12 tk) kogujad osalevad peaauhinna loosimises. Auhinnad panevad välja näiteks Tartu Terminal, Lätis asuv Sajutu seikluspark, mängus osalevad keskused ning paljud teised.

Lisainfo mängu kohta leiab: www.kulastusmang.ee

 

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!