Olemme avoinna

10.00 – 17.00

Ti – Su

.

Yhteystiedot

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkarhukahvila

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

Särtsutuba

Jääaja Keskuse Särtsutoas uuritakse numbreid elektriarvel

Jääaja Keskus avas 23. märtsil Särtsutoa, mis valmis koos Võru gümnaasiumi õpilastega. Tegemist on haridusliku näitusega, mis juhib tähelepanu elektriga seotud teemadele. Mida tähendavad elektripakett ja – arve, võrgutasu, kokkuhoid, elektriturg, börsihind? Kuidas kogu sellises temaatikas orienteeruda?

Näitus tutvustab külastajatele lihtsas võtmes, kuidas elektrivool toimib, millest see koosneb ning kuidas seda jätkusuutlikult kasutada. Siin võetakse üksipulgi lahti, mida elektriarve päriselt kajastab, millest erinevad numbrid tulevad ja mida need tähendavad.

Tegemist on interaktiivse näitusega, sest võimalus on ka ise elektrit toota ja uurida, kuidas töötab Jääaja Keskuse päikesepark.

„Särtsutoa tõmbenumbriks kujuneb ilmselt linna makett, kus tormi tõttu on kadunud elekter ja kriisikomisjon peab otsustama, kuidas pidada vastu nii kaua, kuini elekter taastub, „ tutvustas Kadri Valner. „oluline on otsustada, millised on linnas elutähtsad asutused, kus elekter peab säilima.“

Antud simulatsioon annab võimaluse ka uuteks haridusprogrammideks, sest õpetab nii meeskonnatööd kui ka loogilist mõtlemist ja reaalsete situatsioonide läbimängimist.

Särtsutuba valmis koostöös Võru gümnaasiumi õpilastega, tänu millele on näitusele lisatud noorte vaatenurk. 

Särtsutoa põhiline sihtgrupp ongi noored, kes õpivad põhikoolis või gümnaasiumis, kuid palju tegevust on ka täiskasvanutel.

Näituse valmimist on toetanud Eesti riik, Kliimaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute keskus, teostas Adexpert ja Kerttu Laane disain. KIK toetab särtsutuba

 

Loe ka artiklit Õpetajate Lehes.

Jääkausikeskus odottaa kylään!

Heräsikö jokin kysymys? Et löytänyt etsimääsi tietoa?

Ota yhteyttä!

Want to be the first to know
about our great offers and new events?

Join our newsletter!