Avatud

11 – 18

E – P

11 – 20.24

 

 

Kontakt

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

 

Jääkaru kohvik

kohvik@jaaaeg.ee / +372 59113753

”Eestimaa hiidrahnud” fotonäitus

 

Fotonäitus „Eestimaa hiidrahnud” on külastajatele avatud Jääaja Keskuse teise korruse konverentsisaalis alates 3. maist ning jääb huvilistele avatuks kuni sügiseni. Näitusel on väljas Eestimaa hiidrahnude fotod Kersti Lepikult.

Kersti Lepik on Harjumaalt pärit õpetaja, kolme lapse ema ja neljakordne vanaema, kellele meeldib seigelda. Kivimürakate otsimine andis talle seiklemiseks suurepärase võimaluse. Kersti korraldab ka jalgsi-, ratta- või autoretki Eestimaa hiidrahnude juurde.

Kersti Lepik: „Idee sai alguse 2017. aastal kui otsustasin EAS-i idee põhjal üles otsida kõik Harjumaa hiidrahnud. Kui olin mõne juures juba ära käinud, siis tekkis mõte lisaks piltidele teha ka videoid, määrata asukoha koordinaadid ja luua ruutkoodid, mis nutiseadmes avavad kaardi ning näitavad teekonda hiidrahnude juurde. Minu hiidrahnude näitus jõudis Jääaja Keskusesse just sellepärast, et enamik hiidrahne on pärit jääajast, mille tõttu sobivad need 108 fotot just siia kõige paremini.”

Eestimaal on 108 kivi, mille ümbermõõt on enam kui 25 meetrit või läbimõõt vähemalt 10 meetrit – need on hiidrahnud. Näitusest saab inspiratsiooni ise üks mõnus matk looduses korraldada, sest proovile saavad end panna igas vanuses pereliikmed. Vanem põlvkond saab autoroolis seltskonna kohale viia, noorem põlvkond saab seltskonna kaardi abil kohale juhatada ja lõpuks saavad koos kõik matkama minna – avastusi jätkub igaks aastaajaks!

Lisainfo:
info@jaaaeg.ee
5911 3318

Peame ikka oma sõpru meeles
heade pakkumistega

Liitu sinagi meie uudiskirjaga!