Geopargi lugu

Millise loo räägid Sina oma kodukandist?

Jõgeva- ja Tartumaal edendavad 29 omavalitsusjuhti geopargi loomist. Geopark saab olema kaubamärgiks meie piirkonnale, mis tähendab kvaliteetset loodusturismiteenust ja kõrgel tasemel loodusharidust. Geopark väärtustab kõike seda, mida kohalik kogukond pakub ja seetõttu ei ole see seotud ainult geoloogiliste väärtustega – geopark luuakse kohalike inimeste heaks.
Geoparke on rajatud maailmas juba kokku 111 ning nende ja uute parkide arendamine on aktiivselt käimas. Nimetuse „geopark” kaudu on tuntuks saanud paigad, mis seni ei ole veel turismimaastikul silma paistnud. Näiteks on Rokua Geopark Soomes toonud geopargi alale 30% rohkem külastajaid.
Geopark ei saa olema lihtsalt organisatsioon vaid uus vaatenurk paigale, kuhu geopark luuakse.

Geopargi idee arendajad kutsuvad Sind kaasa rääkima oma kodukandist. Palun aita meil läbi lugude üles leida meie piirkonnale kõige iseloomulikumad jooned. Teemade valik on lai: inimesed, loodus, kultuur, teadus, algatused või millest iganes soovitakse rääkida. Milline on Sinu lugu, mida sooviksid teistega jagada? Mille üle tunned uhkust? Kes on see inimene, keda kiidaksid? Kus on Sinu meelispaigad looduses ja mis sinna kutsub? Milliseid toite Sinu kandis valmistatakse? Mida põnevat ja naljakat on juhtunud? Mis on need kurvad lood, mida me peaksime mäletama?
Palun jaga meiega oma lugu, et saaksime üheskoos hoida seda, mis on meile iseloomulik ja päris meie oma.

Kõikide loo kirjutajate vahel loosime välja viiele inimesele pääsmed Eesti Rahva Muuseumi uue hoone külastamiseks 14. oktoobril 2016. aastal.  Igaüks võitjatest saab kaasa võtta kuni viis kaaslast. Lisaks läheb loosi viis Jääaja Keskuse perepiletit.

Palun kirjuta oma lugu (kuni 200 sõna), kas tavakirjal (saada aadressil: Haava tn 6, Kõrveküla, Tartu vald, Tartumaa 60512, Kaidi Randpõld, Geopargi lugu), e-kirja teel kaidi.randpold@tartuvv.ee või sellel lingil:

https://docs.google.com/forms/d/1Rq8bKdsy1_xCilvP9JLjBbstmpp0yHuedrvEWa7KwGQ/viewform?usp=send_form

või otselingil Geopargi lugu.
Lisa kindlasti oma nimi ja kontaktandmed ning omavalitsus, kust lugu pärineb.

 

Lugusid ootame kuni 31. märtsini 2016.a.

Küsimuste korral palun võta julgesti ühendust!

 

Head lugude kirjutamist soovides,

Kaidi Randpõld

geopargi projektijuht
mob 53402667
kaidi.randpold@tartuvv.ee