• et
  • en
  • lv
  • ru

Olemme avoinna

11.00 – 18.00

Ma-Su (01.03-31.08)

Ti-Su (01.09-28.02)

Yhteystiedot

+372 5911 3318

info@jaaaeg.ee

Äksi, Tartumaa

Yhteystiedot

Säätiöstä

JÄÄKAUSIKESKUSTA HALLINNOI SA SAADJÄRVE, SAADJÄRVEN SÄÄTIÖ

Virallinen osoite: Haava 6, Kõrveküla alevik, Tartumaa 60512, Viro
Postiosoite: Saadjärve 20, Äksi alevik, Tartumaa, 60543, Viro

Rek. nro 90007879
Alv-tunnus EE101549253

Pankkiyhteydet:
SEB EE 731010220052233019
Swedbank EE482200221055375129

Meidän visiomme:

Jääkausikeskus on paras sivistävä ja viihteellinen luonnontieteitä kansantajuistava ja luontoympäristön ja ihmistoiminnan yhteyksiä esittelevä keskus Baltiassa.

Meidän missiomme:

Jääkausikeskus on

  • elämyksiä ja koulutusta tarjoava luontokoulutuskeskus
  • ystävällinen yhteistyökumppani lapsille ja aikuisille luontoa kohtaan tunnetun kiinnostuksen muokkaamisessa ja kehittämisessä
  • asiantunteva yhteistyökumppani opetuslaitoksille opintosuunnitelman tavoitteiden saavuttamisessa, oppilaiden maailmankuvan laajentamisessa ja kriittisen ajattelun kehittämisessä luonnontieteiden alalla
  • arvostettu matkailukohde koti- ja ulkomaisten turistien keskuudessa.

Työntekijämme

Yhteyskaavake

Info ja varaaminen

Toomas Klaarman

toimitusjohtaja

+372 5910 8003
toomas.klaarman@jaaaeg.ee

Jaak Alekand

opas - ohjaaja

jaak.alekand@tartuvv.ee

Kristi Saksing

hallintovirkailija

info@jaaaeg.ee

Eleryn Kangur
asiakaspalvelija - kokin apulainen

kohvik@jaaaeg.ee

Sigrid Sepp

markkinointijohtaja

+372 5911 3753
sigrid.sepp@jaaaeg.ee

Kaupo Mets

opas - ohjaaja

kaupo.mets@jaaaeg.ee

Sirje Jürissaar

hallintonvirkailija

info@jaaaeg.ee

Liina Arike

johtajan apulainen - avustaja

+372 5911 1448
liina.arike@jaaaeg.ee

Hannes Jäär

opas - ohjaaja

hannes.jaar@jaaaeg.ee

Margit Partanen

asiakaspalvelija – kokin apulainen

kohvik@jaaaeg.ee